• pl
  • en

Akademia Młodego Mechanika ON TOUR!

W minionym tygodniu sieć EuroWarsztat i NexDrive miała okazję uczestniczyć w niezwykłym edukacyjnym przedsięwzięciu – Akademii Młodego Mechanika On Tour. Była to wyjątkowa podróż łącząca pasjonatów mechaniki oraz promowanie wiedzy o motoryzacji w energiczny i inspirujący sposób. Podczas trwania trasy odwiedzili oni Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, szkoły pełne młodych adeptów mechaniki, czy ambasadorów tego wydarzenia. Akademia Młodego Mechanika On Tour dotarła także do warsztatów sieci EuroWarsztat i NexDrive – AUTO KUBIK oraz VORANO

Pierwszego dnia powitanie ekipy Mistrzostw Mechaników odbyło się w EuroWarsztacie Auto Kubik. Wspólne zbicie „piątki” z Grzegorzem Dudą - twarzą Polskiej motoryzacji i gwiazdą TVN TURBO – dodało dynamiki i energii od początku wydarzenia. Na miejscu nie zabrakło młodych adeptów mechaniki z pobliskiego technikum, którzy pełni ciekawości uczestniczyli w przygotowanych dla nich aktywnościach. Zwracając uwagę na rosnący trend elektryfikacji w motoryzacji, chcieliśmy pokazać zaciekawionym uczniom jak serwis sieci NexDrive jest przygotowany do obsługi samochodów nowej generacji.  Zaawansowane narzędzia diagnostyczne, specjalistyczny sprzęt do obsługi i napraw pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych, a także profesjonalne procesy szkoleniowe dla mechaników – młodzi mechanicy mogli zobaczyć jak warsztaty sieci NexDrive robią #SkokDoElektromobilności. Nie mogło zabraknąć także interakcji z najmłodszymi. Z radością przyjęliśmy grupę przedszkolaków, którzy mieli okazję przyjrzeć się pracy mechanika z bliska. Było to nie tylko zabawne i pouczające doświadczenie, ale też niezwykle inspirujące, w końcu kto wie, może właśnie wśród nich jest przyszły zawodowy mechanik.

Konwój Akademii Młodego Mechanika On Tour składał się z wielu Demo-Carów, które stały się istnym centrum szkoleniowym wydarzenia. Młodzi adepci mechaniki mogli poznać tajniki detailingu, czy wypróbować elektronarzędzi na elementach karoserii. Podczas kolejnego przystanku na trasie w EuroWarsztacie VORANO nastąpiła okazja do spotkania się z kolejnymi młodymi pasjonatami motoryzacji. Goście mieli okazję zobaczyć, że w EuroWarsztacie Vorano specjalizują się w obsłudze zarówno najnowszych modeli samochodów, jak i zabytkowych klasyków, które kryją w sobie historię i kunszt technologiczny minionych lat. Dla młodych adeptów mechaniki, możliwość zobaczenia i dotknięcia tak różnych w skali pojazdów była inspirującym doświadczeniem, które doświadczyło nie tylko wiedzy, ale również niesamowitą dawkę emocji! Dzięki temu mogliśmy pokazać uczestnikom trasy "On Tour" różnorodność i bogactwo świata motoryzacji.

Na spotkaniach  nie poprzestaliśmy na prezentacji nowoczesnych technologii warsztatów, ale również na przedstawieniu naszej filozofii jako pracodawcy. Nasze EuroWarsztaty dbają nie tylko o samochody, ale również o swoich pracowników, co jest kluczowe dla budowania silnego i efektywnego zespołu. Warsztat jako pracodawca odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości młodych adeptów mechaniki. Dla młodych uczniów, wybór odpowiedniego pracodawcy może mieć ogromne znaczenie dla ich rozwoju zawodowego i osobistego. Właśnie poprzez takie przesłanki stworzony został portal rekrutacyjny skierowany do mechaników – od początkujących praktykantów po specjalistów w tej branży. Wychodzimy naprzeciw największym problemom warsztatów zrzeszonych w sieci – czyli brak pracowników, chcąc tym samym dać szansę młodym i ambitnym osobom. To szansa na pracę w międzynarodowych strukturach na lokalnym gruncie, stabilne zatrudnienie oraz realne wsparcie wiedzą i doświadczeniem zawodowców. 

Jesteśmy w pełni zaangażowania w uczestnictwo w Akademii Młodego Mechanika On Tour i we wspólne budowanie  przyszłości dla branży samochodowej. Działamy dalej!

Akademia Młodego Mechanika ON TOUR!