• pl
  • en

AS-PL nawiązuje współpracę z Groupauto Polska

Spółka AS-PL została oficjalnym dostawcą dla grupy zakupowej Groupauto Polska (GA PL).

 

AS-PL Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem, działającym w branży rozruszników i alternatorów od blisko 28 lat. Współpracujemy z dystrybutorami oraz hurtownikami z całego świata w obszarze rynku aftermarket, a w swojej ofercie posiadamy ponad 17 000 pozycji asortymentowych, odpowiadających blisko 250 000 numerom referencyjnym – informuje Paweł Kotala – Dyrektor Handlowy w AS-PL Sp. z o.o. Dzięki współpracy z Groupauto Polska nie tylko dołączamy do jednej z lepiej rozwijających się grup zakupowych w Polsce, ale zyskujemy także rozpoznawalność produktową u największych zrzeszonych dystrybutorów w kraju. Wspólnie dostarczać będziemy produkty najwyższej jakości, co również wpłynie na pozytywne relacje AS-PL i Groupauto Polska – uzupełnia Paweł Kotala.

 

Groupauto Polska (GA PL) jest oficjalnym członkiem Groupauto International i działa jako platforma zakupowa dla największych krajowych dystrybutorów części samochodowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie blisko 2000 pracowników, posiada 107 punktów sprzedaży oraz 280 serwisów. Strategia grupy oparta jest o inkorporację nowych firm i rozwój sieci serwisowych.

***

AS-PL Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem. Firma założona została w 1992 w Gdańsku jako Auto-Starter – Kaszubowska Danuta. Spółka obecnie zatrudnia ponad 280 wykwalifikowanych pracowników. AS-PL współpracuje z dystrybutorami oraz hurtownikami części zamiennych z całego świata w obszarze rynku aftermarket, czyli dystrybucji części zamiennych
i akcesoriów do pojazdów.

 

Marka własna AS

Katalog produktów spółki obejmuje około 17000 pozycji, odpowiadających blisko 250 000 numerów referencyjnych. W ofercie znajdują się części i podzespoły do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, jednostek pływających i motocykli. Asortyment podzielony został na trzy linie produktowe:

- Economy line - linia produktów skierowana dla osób poszukujących jakości za rozsądną cenę.

- Standard line - wiodąca linia produktowa marki AS, dedykowana dla Klientów szukających wysokiej jakości, niezawodności oraz konkurencyjnych cen.

- Premium line - propozycja skierowana dla Klientów poszukujących najwyższej jakości wyrobów. Składają się na nią zarówno produkty pochodzące od światowej klasy producentów OEM, jak i wyselekcjonowane produkty marki AS.

Wszystkie alternatory oraz rozruszniki oferowane przez spółkę, testowane są na specjalistycznych maszynach, a wyniki testów dołączane do oferowanych produktów. Atrakcyjna oferta handlowa AS-PL Sp. z o.o. sprawia, że klienci cieszą się swobodnym dostępem do produktów dedykowanych wszystkim typom pojazdów, w tym z systemem Start/Stop oraz o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

 

Katalog on-line

Chcąc zaspokoić potrzeby i oczekiwania naszych Klientów, stworzyliśmy elektroniczny katalog internetowy umożliwiający łatwe i szybkie wyszukiwanie potrzebnych części, który dostępny jest w trybie on-line pod adresem: as-catalog.com oraz na witrynie internetowej spółki. W trosce o środowisko naturalne spółka zrezygnowała z katalogów w wersji drukowanej. Dostępna jest specjalistyczna aplikacja AS, ułatwiająca dobór odpowiednich komponentów. Można pobrać ją w sklepach Google Play™ i App Store®. Marka „AS” dostępna jest również w katalogu TecDoc™.

 

Kierunki rozwoju

W październiku 2018 roku otwarto nową siedzibę Działu Handlowego oraz Magazynu w Panattoni Park Gdańsk. Dodatkowo w sierpniu br. weszła w życie decyzja certyfikacyjna o pozytywnym wyniku kontroli oceniającej wdrożenie certyfikatu ISO 9001:2015.

W listopadzie 2017 roku AS-PL Sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE), regionalnym reprezentantem międzynarodowej grupy zakupowej Nexus Automotive International (N!AI). NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE) jest regionalnym przedstawicielem NEXUS Automotive International SA (N!AI), dynamicznie rozwijającej się globalnej grupy motoryzacyjnej. W skład N!ACE wchodzi obecnie kilkunastu członków z Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji. Jednym z najważniejszych zadań N!ACE jest wzrost konkurencyjności i rozwój sieci partnerskiej na rynku Europy Centralnej.

Dynamiczny rozwój firmy przyczynił się do powołania w 2017 roku nowej spółki o nazwie AS-PL UK Ltd. działającej na rynku brytyjskim. Pod koniec ubiegłego roku nowo powstała Spółka została certyfikowanym członkiem federacji IAAF (The Independent Automotive Aftermarket Federation), która jest odpowiednikiem polskiego SDCM (Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych) na rynku brytyjskim. W 2018 roku produkty firmy znalazły się także w prestiżowym brytyjskim katalogu produktów MAM Software Autocat v8.