• pl
  • en

Kongres Groupauto International – Nowa Formuła

Tegoroczny Kongres organizowany przez Groupauto International miał miejsce w stolicy Chorwacji Splicie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 profesjonalistów z branży, pośród których znaleźli się przedstawiciele 40 światowych producentów i dostawców części oraz 26 krajowych grup dystrybucyjnych.
Tradycyjnie kongres rozpoczął się wystąpieniem Hansa Eisnera CEO Groupauto International, który zaprezentował wyniki oraz rozwój grupy, zarówno w aspekcie międzynarodowym, jak i lokalnym. Pomimo niełatwej sytuacji rynkowej po raz kolejny organizacja osiągnęła wzrost obrotów. Międzynarodowa sieć dystrybucji poszerzyła się o firmę TEGETA z Gruzji. Nadal dynamicznie rozwijają się sieci EuroGarage, G-Truck i TopTruck.
Jak co roku odbyło się, ogłoszenie wyników rankingu „Dostawca Roku”. Tym razem zmieniono zasady konkursu, gdyż nagrody przyznano w kilku kategoriach. Tytuł dostawcy roku uzyskała firma Valeo. W kategorii „sprzedaż” statuetkę otrzymała firma Gates, w kategorii „marketing” firma BOSCH, w kategorii „logistyka” firma ZF, w kategorii „jakość” Schaeffler. Tytuł najlepszego dystrybutora w tym roku przypadł w udziale Groupauto Italia.
Oprócz wspominanych wyżej tradycyjnych elementów Kongresu jego formuła uległa całkowitej transformacji. W tym roku poza spotkaniami z dostawcami nacisk położono na spotkania pomiędzy partnerami organizacji oraz wymianę doświadczeń. Członkowie grupy wzięli udział w grze pod tytułem „Go Further”, dzięki której każda z grup krajowych miała szansę przedstawić swoje flagowe projekty, a prezentacje te stały się źródłem wielu inspiracji dla pozostałych kolegów. Imprezie towarzyszyły wystąpienia znanych ekonomistów, panele dyskusyjne, warsztaty oraz prezentacje kluczowych dostawców.
Tegoroczny Kongres Groupauto International był pełen nowości, zarówno w aspekcie organizacyjnym, jak i informacyjnym. Szczególnie pozytywnie oceniamy koncentrację na wymianie doświadczeń i prezentację konkretnych rozwiązań i koncepcji, które łatwo mogą być zaimplementowane również na naszym rynku.